Тен Хаг: Фудбалерите се на моја страна, новинарите лажат!

Манчестер јунајтед соопшти дека на четворица новинари им е забрането присуство на прес-конференции затоа што не го контактирале клубот за нивните последни објави, а тренерот Ерик Тен Хаг кажа дека тие објавувале лаги.

Во медиумите се појавија шпекулации дека Тен Хаг ја губи контролата во соблекувалната, но искусниот стратег тврди дека тоа не е вистина.

„Фудбалерите се на моја страна. Приказните во медиумите се лага. Не постои хаос во соблекувалната. Играчите не ми го свртеле грбот. Секогаш постојат фудбалери кои не се среќни премногу зашто не добиваат минутажа, но тоа е нормално“, вели Тен Хаг.