Стигна потврда и од Барселона: Чави е среќен - останува!

Доцна синоќа се појави информација дека Лапорта го убедил Чави да остане во Барселона и следната сезона, а сега стигна и официјална потврда.

Потпретседателот на Барселона, Рафа Јусте потврди дека Чави ќе остане во клубот.

„Чави ќе остане, тој е навистина среќен“, изјави Јусте.

„Ние никогаш не почнавме разговори со друг тренер. Исто така Деко има доверба во Чави“.