Синот на Роналдињо потпиша за Барселона

Поранешниот бразилски фудбалер Роналдињо остави голема трага во Барселона, а сега за каталонскиот гигант потпиша неговиот син Жоао Мендеш, кој ѝ се приклучи на академијата.

Мендеш досега играше за Крузеиро, но го прекина договорот со бразилскиот тим, по што татко му договорил трансфер во Барселона.

Синот на Роналдињо е роден во 2005 година, а игра во нападот и ќе треба преку академијата да го докаже својот талент.