Реал Мадрид и Барселона ги дознаа ривалите во осминафинале на шпанскиот Куп

Денеска беше одржана ждрепката за паровите во осминафиналето на шпанскиот Куп, а главни фаворити за трофејот се Реал Мадрид и Барселона, откако Атлетико Мадрид вчера беше сензационално елиминиран.

Реал Мадрид ќе се пресмета против тимот на Сарагоса, додека Барселона ќе игра против Леганес во осминафиналето на Купот.

Останати парови:

Рајо Валјекано – Вилјареал
Мирандес – Севилја
Бадахоз – Гранада
Леонеса – Валенсија
Реал Сосиедад – Осасуна
Тенерифе – Атлетик Билбао