Познато колку пари ќе добие Тухел од Баерн Минхен

Германскиот тренер Томас Тухел на крајот на сезоната ќе го напушти Баерн Минхен, но нема да жали премногу затоа што ќе добие голема отштета.

„Билд“ пишува дека Тухел ќе добие 10 милиони евра отштета од страна на баварскиот гигант, а засега не е познато каде ќе работи следната сезона.

Тухел претходно ги водеше Аугсбург, Мајнц, Борусија Дортмунд, ПСЖ и Челси, а минатата сезона го презема Баерн откако си замина Џулијан Нагелсман.