Погба ќе се жали на одлуката за четири години суспензија, сака да си ја спаси кариерата!

На Пол Погба денеска му беше изречена суспензија од четири години поради позитивниот допинг тест кој го имаше во август минатата година.

„Скај Спорт Италија“ пишува дека Пол Погба донел одлука да поднесе жалба на оваа висока казна и да се обиде да издејствува нејзино намалување.

Од друга страна пак Јувентус се уште не ја коментира одлуката и не соопштува кои ќе бидат наредните потези на клубот.

Погба има 30 години, а тоа значи дека би бил суспендиран до 34 години, па многумина мислат дека ова би значело крај на неговата фудбалска кариера.