Неверојатно: Почетен удар и веднаш падна гол од центар! (ВИДЕО)

Сезоната во Словенија официјално продолжи минатиот викенд со натпреварите од 26. коло. А претходно Мура последниот пријателски меч го доби со 4-0, но во центар на внимание е еден нивни погодок.

Средбата ја одбележа Нино Кутер, кој веднаш по почетниот удар од центарот на теренот, испрати шут кон противничкиот гол и ја погоди мрежата.