Мбапе урна уште еден рекорд во Лига 1 (ФОТО)

ПСЖ во третото коло игра против Тулуз во француската Лига 1, а францускиот напаѓач Килијан Мбапе вечерва урна уште еден рекорд во шампионатот.

Мбапе вечерва го игра 100. меч во Лига1 и на само 20 години и осум месеци стана најмлад Французин по Џереми Менез, кој во 2007 година го урна рекордот на 20 години и седум месеци.