Аморим е пред преселба во Премиерлигата, но не во Ливерпул!

Тренерот на Спортинг Лисабон, Рубен Аморим силно се поврзуваше со Ливерпул, но последните информации се дека тој води преговори со Вест Хем.

Пред извесно време Аморим важеше за прв кандидат за наследник на Клоп во Ливерпул, дури некои напишаа дека работата е готова, тој е веќе договорен, но не испадна така.

Последните информации велат дека вчера Аморум бил во Лондон на преговори со Вест Хем.

Лондонскиот клуб му го презентирал проектот на Аморим и инсистира тој да биде новиот тренер.

Засега уште нема договор меѓу двете страни, но разговорите продолжуваат.