Матеј Цветаноски се сели во шесткратен босански шампион

Босанските медиуми пишуваат дека македонскиот интернационалец Матеј Цветаноски ќе биде најново засилување на Железничар.

Босанскиот клуб имаше ужасна сезона и поради тоа планира ремонт, а на листата со засилувања се наоѓа екс-вардарецот Цветаноски.

Цветаноски досега во кариерата играше за Македонија Ѓорче Петров, Пелистер, Вардар, Шкупи и Брера Струмица во Македонија, додека во странство го носеше дресот на Ѓирмот и Партизани.

Железничар минатата сезона ја заврши на шестата позиција во домашниот шампионат, па беше далеку од славните денови кога освои шест шампионски титули во БиХ.