Бугарскиот гигант Лудогорец ангажира Македонец за кондициски тренер!

Македонецот Михаило Шејкероски на крајот на сезоната ја напушти Славија Софија, а во иднина ќе биде дел од бугарскиот гигант Лудогорец каде што ќе работи како кондициски тренер.

Шејкероски има големо искуство во Бугарија, каде што работеше за Ботев Пловдив, Локо Пловдив, Септември Софија и Левски Софија, а работеше и во македонските екипи Академија Пандев, Работнички, Вардар и Металург.

„Мило ми е што ќе почнам да работам во голем клуб како Лудогорец. Верувам дека ќе помогнам во остварување на нови успеси на екипата“, кажа Шејкероски.