Инцидент на прославата во Подгорица: Момче доби ќотек, бидејќи покажа три прста (ВИДЕО)

Вечерва на „Плоштадот на независноста“ во Црна Гора се одржа големо славје по повод освоениот бронзен медал на Европското првенство во ватерполо.

Прославата ја засени еден инцидент во кој настрада младо момче, најверојатно од српска националност. Тој бил нападнат и претепан од група луѓе, бидејќи покажал три прста, што е српски национален симбол. 

Видеото од инцидентот можете да го погледнете ТУКА.