Една од најдобрите тенисерки во историјата, Серена Вилијамс по Ролан Гарос одмара со нејзиното семејство, а папараците веднаш направија неколку фотографии од Американката, кои станаа хит на социјалните мрежи.

Вилијамс е во одлично расположение, односно не е разочарана по поразот во осминафиналето на гренслем-турнирот во Париз, па очигледно некое време ќе одмори од тенисот, по што се враќа во акција.

Американката на 26 септември ќе наполни 40 години, па на Вимблдон и Ју-Ес Опен ќе се обиде да освои уште некоја гренслем-титула и конечно да го урне рекордот на Маргарет Корт, која има 24 трофеи на најголемите тениски турнири.