Монфилс и Циципас летаат на тренинзи (ВИДЕО)

Две тениски ѕвезди, Гаел Монфилс и Стефанос Циципас почнаа со подготовки за прекинатата АТП сезона и тоа на најнеобичен начин – буквално летаа.

Монфилс, кој важи за тенисер кој обожува атракции вежбаше забивања, додека Циципас одите подалеку и тренираше една атлетска дисциплина – скок со стап.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Reaching new heights 😯 @iamgaelmonfils can seriously fly!

A post shared by ATP Tour (@atptour) on