Ѓоковиќ нема конкуренција ниту по заработка од турнирите (ФОТО)

Новак Ѓоковиќ го освои завршниот турнир во Торино и покажа дека е еден од најдобрите во историјата, а победата во финалето му донесе и богата парична награда.

Ѓоковиќ во кариерата заработи над 180 милиони долари и така стана прв тенисер на кој му успеало такво нешто.

Зад него е Рафаел Надал со 134,6 милиони долари, а на третата позиција е Роџер Федерер со 130,5 милиони долари.