Ѓоковиќ ги загуби нервите и почна да вика: Кажи! Кажи! Те чекам пола час! (ВИДЕО)

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ се измачи во првиот сет против Тејлор Фриц, каде што се играше тај-брејк (7-1).

Иако сервираше за да го освои сетот при водство од 5-3, Фриц направи брејк, по што Ѓоковиќ се изнервира и почна да вика кон некого.

„Кажи! Кажи! Те чека пола час!“, викаше Ѓоковиќ.