Федерер со неверојатен поен ги „примора“ навивачите да му се поклонат! (ВИДЕО)

Роџер Федерер денеска славеше со 2-0 против Жоао Соуза во второто коло на Мастерсот во Рим, а Швајцарецот имаше неколку одлични потези со кои ги воодушеви навивачите.

Федерер имаше еден од најубавите потези на средина на мечот, кога неговиот противник имаше шанса да го освои поенот, но Швајцарецот на неверојатен начин успеа да дојде до поенот.