Нејмар постигна гол и прослави во стилот на Роналдо (ВИДЕО)

Напаѓачот на ПСЖ и репрезентацијата на Бразил постигна гол на тренингот на националниот тим и реши да го прослави во стилот на Кристијано Роналдо. Инаку, Бразилците се подготвуваат за пријателски дуели против САД и Салвадор на осми и 12. септември.