Хит: Ѓоковиќ и Вавринка заиграа мини-тенис во Монте Карло (ВИДЕО)

Турнирот во Монте Карло ќе почне во недела, а претходно беше одигран меч во мини-тенис, па така Новак Ѓоковиќ заигра против Станислав Вавринка.