Бесниот Имер промаши чист поен, па со топчето ја скрши – камерата! (ВИДЕО)

Микаел Имер го победи Андреа Арнаболди на Челинџер во Салцбург во два сета со 6-4, 6-1, ама неговиот бес го одбележа мечот во првиот сет, кога една чиста ситуација за поен ја прокоцка, па од нервоза со топчето ја искрши камерата.