Димитриоски најдобар стрелец во победа на Валјадолид!

Атлетико Валјадолид во второто коло од најдобрата шпанска ракометна лига ја забележа втората победа, славеа на домашен терен против Пуерто Сагунто, а македонските ракометари имаа одличен настап, особено Димитар Димитриоски.

Валјадолид го доби натпреварот со 33-26, а нашиот Димитар Димитриоски беше најдобар стрелец со шест погодоци од исто толку обиди.

И вториот наш играч во овој клуб имаше значајна улога, Дарко Димитриевски кој постигна два гола од три обиди.