Нексе му даде отказ на Вујо, љубовта траеше само - два месеци!

Хрватскиот ракометен клуб Нексе соопшти дека раководството донело одлука за разделба со тренерот Веселин Вујовиќ поради лошите резултати.

По само два месеци работа во Нексе, легендарниот Веселин Вујовиќ доби отказ.

„Управата на РК Нексе и тренерот Веселин Вујовиќ денеска донесоа одлука за прекин на соработката“, стои во дел од соопштението на хрватскиот клуб.

Нексе ризикува да ја загуби и втората позиција на табелата, по осум одиграни кола има ист број на бодови со третопласираниот Сесвете.

За отказот на Вујовиќ клучен беше саботниот меч против Пореч кој заврши нерешено 28-28.