Карачиќ избран во идеалниот тим на Ф4 во ЛШ (ВИДЕО)

Барселона ја освои титулата во ракометната Лига на шампиони (ЛШ), а Европската ракометна федерација (ЕХФ) го избра идеалниот тим на Ф4-турнирот, кој се одржа во Келн.

Во идеалниот тим беа избрани тројца ракометари на Барселона, и тоа Де Варгас, Мем и Гомез, по што следат двајца ракометари на Кјелце, Нахи и екс-вардарецот Карачиќ, а место имаше и за Лауге од Веспрем и Винчек од Кил.