Незадоволство во Лондон: Хадсон-Одои со поглед го „уби“ Сари (ФОТО)

Манчестер јунајте синоќа на „Стемфорд бриџ“ му одржа лекција на Челси со победата од 2-0, па така ги исфрли од ФА-купот.

Челси имаше уште еден очаен настап пред своите навивачи, кои го критикуваа италијанскиот тренер Маурицио Сари и сакаат да замине.

Се шпекулира дека атмосферата во клубот воопшто не е добра, па некои фудбалери на „сините“ се против Сари, а еден од нив е младиот Калум Хадсон-Одои, кој ретко добива шанса.

Хадсон-Одои е голема желба на Баерн Минхен, а доколку остане на клупата на Челси, тогаш дефинитивно би можеле да останат без него.

Дека Одои не е задоволен во Лондон можеше да се забележи и во една ситуација, кога испрати „убиствен“ поглед до италијанскиот стратег.