Навивач си ловеше риба на мечот меѓу Сасуоло и Фиорентина (ВИДЕО)

Фиорентина завчера славеше со 3-1 против Сасуоло во последното коло од Серија А, но по натпреварот во центар на внимание е еден навивач.

Еден навивач реши да си лови риба во каналот за време на натпреварот.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by FootballJOE (@footballjoe)