Провоцираше легенда, па доби лекција: Остави ме на мир, зашто ќе ти е*ам мајката! (ВИДЕО)

Интересен инцидент се случи пред вчерашниот меч меѓу Голден Стејт вориорс и Далас маверикс, а главната улога ја имаше легендарниот Чарлс Баркли кој влезе во вербален дуел со еден навивач.

Баркли се подготвуваше за емисија, а навивачите постојано го провоцираа, па тој не му остана должен на еден од нив.

„Ако не ме оставиш на мир, ќе дојдам кај тебе дома и ќе ти е*ам мајката“, кажа Баркли.