Пеколно беше во Евролигата: Тренерот на Ефес пцуеше навивачи на Фенербахче (ВИДЕО)

Во финалето на фајнл-фор натпреварот на Евролигата се пресметаа ЦСКА Москва и Анадолу Ефес, а на трибините беа и поддржувачите на Фенербахче, кои останаа на трибините поради дуелот на нивниот тим, кој се одигра претходно.

ЦСКА стана шампион во Евролигата, а тренерот на Ефес, Ергин Атаман се скара со навивачите на Фенербахче, па почна да ги пцуе.