Емотивен момент: Хамилтон се расплака во прегратката на неговиот татко (ВИДЕО)

Луис Хамилтон вчера победи на трката за Големата награда на Велика Британија и така испиша историја во Формула 1 како првиот возач кој успеал девет пати да победи на славната стаза „Силверстоун“.

Успеа Британецот да го надмине и рекордот на Михаел Шумахер по бројот на победи на иста стаза.

Победата донесе и многу емоции кај Хамилтон кој по трката заврши во солзи во прегратка на не неговиот татко.