Ни срам, ни перде: Англичанка со голи гради навиваше на стадионот во Гелзенкирхен (ФОТО)

Англиската фудбалска репрезентација се пласираше во четврт-финалето на ЕП 2024, откако попладнево по продолженијата ја совлада Словачка со 2-1 (1-1).

Иван Шранц ја доведе Словачка во водство во 25. минута, но во петтата минута од судиското надополнување, Џуд Белингем успеа да го израмни резултатот на 1-1 и да го испрати натпреварот во продолженија. Хари Кејнм пак, постигна гол во првата минута. од дополнителниот половина час за целосен пресврт. Тоа донесе еуфорија меѓу англиските навивачи на стадионот во Гелзенкирхен, меѓу кои беше и девојка која бесрамно речиси целиот натпревар го проследи покажувајќи ги голите гради.

Англија ќе игра во четвртфиналето на 6 јули во Дизелдорф против Швајцарија, која вчера ја победи Италија со 2-0.