Јасно е зошто Интер не победи: Лаутаро Мартинез утна празен гол (ВИДЕО)

Интер одигра без голови на гостувањето кај Шахтјор во рамки на Лигата на шампиони, но многу лесно можеше до целиот плен. „Нераѕурите“ имаа две стативи во првиот дел, но најдобрата шанса ја имаше Лаутаро Мартинез, кој утна празен гол во второто полувреме.