Црвена Звезда го „дроби“ Каират по првото полувреме (ВИДЕО)

Црвена Звезда е на добар пат даго  надомести поразот од 2-1 на гостувањето кај Каират Алмати во второто квалификациско коло во Лигата на шампиони. 

Белграѓани по првото полувреме  на стадионот „Рајко Митиќ“ во Белград имаат водство од 3-0 благодарение на головите на Александар Катаи (9', 42') и Луи Диони (19').