Урнебесно: Алиоски со луда реакција ги „пецна“ ривалите (ВИДЕО)

Македонскиот репрезентативец Езгјан Алиоски учествуваше со асистенција во триумфот од 4-0 на Лидс против Барнли, но тој е во центар на внимание поради еден необичен потег.

Алиоски со навистина луда реакција реши да ги „пецне“ ривалите, по што доби само усно предупредување од страна на главниот судија.