Штутгарт е на потег: Барнли испратил побогата понуда за Чурлинов!

Македонскиот репрезентативец Дарко Чурлинов сака да остане во Штутгарт со кој одлично ја почна новата сезона, но новинарот на „Билд“, Тоби Алтшафл објави дека Барнли испратил понуда до германскиот бундеслигаш и во моментов се водат преговори меѓу екипите.

Штутгарт за услугите на Чурлинов бара најмалку пет милиони евра, а првата понуда на Барнли била одбиена затоа што била премала, но сепак англискиот гигант овој пат понудил 3,25 милиони евра веднаш и 1,25 милиони во бонуси за Македонецот.

Интерес за услугите на македонскиот фудбалер покажа и Андерлехт во претходните денови, меѓутоа барањата на „швабите“ очигледно се превисоки во моментов за белгиската екипа.