Нервозниот Мурињо влезе во голема кавга со Лампард! (ВИДЕО)

Челси игра против Тотнем во Лига Купот, а на дуелот се случи една интересна сцена кога нервозниот Жозе Мурињо се скара со Франк Лампард.

Нивната караница траеше околу половина минута, а Португалецот се изнервирал поради односот на Лампард по водството на неговата екипа, по што Мурињо му порача да не зборува премногу на својот поранешен ученик.