Милано беше црно-син, фановите на Интер го преполнија плоштадот - се славеше Скудетото! (ВИДЕО)

Интер не можеше на подобар начин да го завери јубилејното 20. Скудето, тоа го направи со победа над големиот градски ривал Милан.

Радоста на навивачите беше голема, по последниот судиски свиреж тие во огромен број се собраа на плоштадот пред Катедралата и го прославија големиот успех. Втора ѕвездичка на дресот поради 20. титули во Серија А. Сега имаат една повеќе од Милан. Се славеше до раните утрински часови.