Баер Леверкузен пред огромен срам: Волфсбург води со 3-0 (ВИДЕО)

Волфсбург доминира на гостувањето во Леверкузен, иако не се очекуваше такво нешто, па тие водат со убедливи 3-0 на 20 минути до крајот на натпреварот и се наоѓаат на чекор до убедлива победа.