Тони Крос постигна кош со нога - преку цел терен! (ВИДЕО)

Асот на Реал Мадрид, Тони Крос, можеби е еден од потценетите фудбалери на кралскиот клуб, кој несомнено располага со виртуозна техника. Тоа го потврди на еден фудбалски експеримент, постигнувајќи кош со шут од линијата за слободни фрлања - од спротивниот рекет!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by 433 (@433)