Мајсторија во стил на Ибра и Роналдо: Англичанец постигна еврогол со ножички во трета лига (ВИДЕО)

Фудбалерот на англискиот третолигаш Линколн, Дени Роуз постигна страшен гол со ножички од 16 метри во стил на Златан Ибрахимовиќ и Кристијано Роналдо, а да е мајсторијата уште поголема, голот е победнички и тоа во – 96 минута.