Гасли со славенички крик ги извади од памет сите во Торо Росо (ВИДЕО)

Пјер Гасли за прв пат во својата кариера во Формула 1 се искачи на победничкиот подиум на трката во Бразил, откако го освои второто место. Возачот на Торо Росо имаше славенчки крик додека беше во болидот.