Чудесна одбрана на голманот на Арсенал, Арон Ремсдејл (ВИДЕО)

Арон Ремсдејл, голманот на Арсенал кој дојде од Шефилд јунајтед за 30 милиони фунти покажа денеска зошто толку пари искешираа „топчиите“ со чидесната одбрана, по која цела Англија остана подзината.

Џејмс Медисон од Лестер изведе слободен удар, а сите топката ја видоа во голот, но магично Ремсдејл со страшна интервенција и со помош на пречката спречи гол.