Атрактивна пета на Роналдо за водство на Ал-Наср! (ВИДЕО)

Роналдо уште еднаш направи атракција, иако ниту постигна гол, нитуа асистираше. На мечот Ал-Наср - Абха, Португалецот со генијална „штикла“ го пронајде Брозовиќ во шеснаесетникот на противникот, овој му додаде на Отавио, кој погоди за 1-0.