Брестовац го објави поширокиот список со кадети за СП

Селекторот на македонската ракометна репрезентација, Данило Брестовац, го објави поширокиот список на кадети за подготовките за Светското првенство (СП), кое ќе се игра во Скопје од петти до 18 август.

Подготовките за СП македонските кадети ги почнуваат на десетти јули во Струга.

Кадетите во групната фаза од СП ќе се соочат со Нигерија, Аргентина, Бахреин, Јапонија и Данска.