Турски навивачи лансираа факели директно на стадионот на Галатасарај (ВИДЕО)

Турските навивачи покажаа уште еднаш дека навистина се луди откако лансираа еден куп факели кон стадионот на Галатасарај за дербито против Фенербахче (0-0).

На „Турк Телеком Арената“ немаше навивачи, но затоа тие од надвор успеаа да лансираат факел директно на теренот, со што го прекинаа турското дерби.

Fans weren't allowed in to watch Galatasaray vs. Fenerbahce on Sunday...but they still managed to parachute flares onto the pitch 😳

Posted by Bleacher Report Football on Tuesday, September 29, 2020