Гордон проговори српски поради Јокиќ: Браво брате! (ВИДЕО)

Денвер нагетс беше подобар од Бруклин нетс на тешкото гостување, а српскиот кошаркар Никола Јокиќ стигна до 28. трипл-дабл во кариерата со 22 поени, 13 скокови и 10 асистенции.

Јокиќ веднаш доби честитки од Арон Гордон, кој проговори на српски јазик.

„Браво брате, браво“, кажа Гордон.