Шоу по победата на Монако: Кошаркарите го фрлија Обрадовиќ во - џакузи (ВИДЕО)

Кошаркарите на Монако триумфираа против Париз со 115-76 во четвртиот меч и ја освоија титулата во францускиот шампионат.

Посебно интересна беше прославата по победата на Монако кога кошаркарите го фрлија тренерот Саша Обрадовиќ во џакузи.