Шпанија во жалост: Загина една од најзгодните спортистки во несреќа на рели! (ФОТО)

Минатиот викенд беше непријатен за авто-мото спортот во Шпанија, откако загина младата шпанска рели натпреварувачка, Лаура Салво.

Шпанската натпреварувачка имала само 21 година и починала поради сериозноста на повредите заработени во несреќата на трката во Португалија.

Лаура била совозач, а сонувала за голема рели кариера и сакала да настапи на Дакар, но за жал тоа никогаш сонот нема да го оствари.