Србинот Тадиќ во немоќ со „шрауба“ го патосира нашиот Елмас (ВИДЕО)

Ајакс загуби убедливо од Наполи (1-6), а капитенот на тимот од Амстердам, Душан Тадиќ заработи црвен картон по еден невнимателен старт врз Елиф Елмас.

Тадиќ го удри Елмас во лицето, по што судијата немаше избор освен да му додели втор жолт картон, откако првиот го заработи во 38. минута.