Халанд промаши нешто што би погодил со заврзани очи, ама потоа умешно се „извади“ (ВИДЕО)

Ерлинг Халанд жестоко го напаѓаше голот на Бешикташ (2-0) во првото полувреме од денешното гостување на Борусија Дортмунд во Истанбул, а на одмор замина со помешани емоции со оглед што прво промаши нешто што би погодил со заврзани очи, за потоа да се извади и да го постигне вториот гол за својата екипа.

Норвежанецот прво не го искористи фантастичното додавање на Џад Белингем и не успеа да реализира на празен гол, но пред самиот крај на полувремето успеа да реализира од речиси идентична ситуација и по асистенција на истиот фудбалер.

Првиот гол за „милионерите“ го постигна токму Белингем.