Ливерпул решил да постави камери зад головите на „Енфилд“, па резултатите по погодоците се навистина урнебесни, зашто тие фатиле епски гримаси.

Во претходните неколку сезони, најголемите европски клубови паѓаа во Ливерпул, а многу познати голмански имиња само со поглед ја испраќаа топката во својата мрежа.

Уго Лорис, Клаудио Браво, Марк-Андре Тер Штеген и Кепа Аризабалага беа „жртви“ на камерите на ЛИверпул, а беа забележани различни реакции на голманите.