Баерн по „стариот рецепт“ - го договори капитенот на Леверкузен?

Поранешниот германски шампион Баерн Минхен по стариот добар рецепт ќе се обиде да го растури актуелниот првак Баер Леверкузен.

Новинарот Флоријан Плетенбуг објави дека баварскиот гигант постигнал договор со заменик-капитенот на „фармацевтите“, Џонатан Тах.

Тах ќе потпише договор до 2029 година, а веќе го известил раководството на Баер дека сака да си замине, додека за неговите услуги гигантот од Минхен ќе треба да плати 40 милиони евра.